Emzirirken Hacamat Yapılır mı?

emziren anne

Öncelikle hacamat nedir bilmeyenler için açıklayayım. Hacamat: deri altındaki birikmiş, damarda dolaşmayan, atıl kalmış, vücuda zararlı ve biriktiği bölgedeki ilgili organa zarar veren pis kanın vücuttan atılması işlemidir. Bu işlem kan verme ile aynı değildir.Kan verme işleminde vücudun kullandığı açık renkli TEMİZ kan gider. Hacamatla alınan  kan ise pıhtılaşmış, jöle kıvamında,tamamen PİS ve zararlı kandır. bu pelteleşmiş pis kan; kan olma özelliğini tamamen yitirmiş, vücudun artık kullanmadığı, damarda dolaşmayan, toksit maddeler içeren bir özelliktedir..Aynı zamanda hacamat kan fazlalığının vücutta meydana getirdiği rahatsızlıkları gidermek için kullanılan bir tedavi yöntemidir..

Hacamatla ilgili kısa bir bilgi verdikten sonra şimdi gelelim benim hacamat yaptırma sürecime… Uzun zamandan beri oğlumu geceleri yatarak emzirmem sonucu hem bel hemde omuz ve sırt bölgemde feci ağrılar çekmeye başladım. Bunun üzerine biraz da yorgunluk eklenince iyice halsiz ve sürekli bitkin bir halde gezmeye başladım. Yaptıran bazı arkadaşlarında tavsiyesiyle Başakşehir de bir merkezde yaptırmaya karar verdim..

Bu işlemin yapılması için 24 saat öncesinde  hayvansal gıda yememek gerektiğini öğrendim, ancak yine de unutup biraz tükettim. sonra da sabah kahvaltı yapmadan gittim. Beni en çok tedirgin eden nokta emzirmem konusunda bir zararı olup olmayacağıydı. İnternet ten araştırdım ama tatmin edici pek bir bilgi bulamadım ve oradaki uzmana sordum. Uzmanımız bana bu işlemin olumsuz hiçbir yanı olmadığını aksine damarları temizlediği için daha iyi olacağını söyledi ve bende yaptırdım… Gerçekten de fayda sağladığını fark ettim..

Gelelim diğer ağrılara: Dün akşam az da ola bir acı olması nedeniyle tam etkisini anlayamasam da bu sabah o kadar zinde uyandım ki gerçekten şaşırtıcıydı. benim uzun zamandır sabahları kalkınca kahve içmeden gözüm açılmıyordu.  Çocuk olunca öyle aman ben biraz daha yatayım dinlenince kalkayım durumu olmadığı için mecburen kalkmak zorunda olan anneler bunu kesinlikle tavsiye ederim, mutlaka yaptırın.

Merkezde başıma gelen bir olayı da anlatayım yeri gelmişken. bir bayan geldi ilk defa yaptırdığımı öğrenince çok geç kalmışsın bence dedi. ben sezaryen ameliyat sonrası hemen gelip yaptırdım ki damarlarımda hiç kirli kan kalmasın. Tamamen arınırsınız mutlaka deneyin dedi… Bakalım ikinci çocuğu Allah nasip ederse bende daha erken gitmeyi planlıyorum..

Bu yazı biraz uzun oldu ama faydalı bilgiler paylaştığımı düşünerek içim rahat… Allah a emanet olun. Sağlıcakla kalın dostlar.

“Emzirirken Hacamat Yapılır mı?” için 11 yanıt

 1. Bende sezeryan doğum yaptım ve ağrılarım cok fazla özellikle omuz ve sirt bölgemde. Verdiğiniz bilgi cok önemli ve benin icin cok faydali oldu. Cok teşekkürler.

  1. rica ederim. azcık faydam olabildiyse ne mutlu bana… o ağrıları çeken bilir gerçekten. allah yardımcınız olsun..

 2. Tamda benim sorularımın cevabı oldu bu paylaşım emziriyorum ve hacamat yaptırmak istiyorum. Sureli baş ağrısı yorgunluk ve halsizlik söz konusu inşallah iyi gelir bu yöntem.

  1. ben yaptırdıktan bir kaç gün sonra eşim demişti ki ben bu kadar olmasını beklemiyordum. kaç gündür sabah kalkınca sırtım ya da belim ağrıyor demiyorsun… sizde farkedeceksiniz eminim…baş ağrısı migren şeklindeyse kafa hacamatı da öneririm

 3. Merhabalar bende dogum yapalı 6 ay oldu. Hamilelegimde bayagi bi ilac kullanmak zorunda kaldim. Temizlenmek istiyorum ama biraz korkuyorum aci oluyomu gercekten ne kadar sürüyor bebekden ayri kalamıyorum.

  1. yok kesinlikle acı olmuyor. en fazla yarım saat sürer. hiç tereddüt etmweyin gönül rahatlığıyla gidip yaptırın derim..

    1. Basakpazarin hemen önünde bir alan var. Merkez orada. Adi Hekimzade..Yani güvenilir yada değil diye net birşey söyleyemem ama ben ve cevremdeki bir sürü insan gidiyoruz bu merkeze hacamat için.bana dışarda yapanlardan daha güvenilir geliyor en azından bunun için vergi veren, denetlenebilen bir kurum diye düşünüyorum… Tel numarası yok ama Hekimzade diye yazarsanız muhtemelen çıkacaktır. Allah şifa versin şimdiden..

  2. Hic acımıyor Arzu hanım hatta harika bir his veriyor insana. Sanki tüm acılarınız dökülüyor gbi oluyor o kanlar akarken. Kesinlikle korkacak bir sey yok sizi temin ederm

  1. Yok bence kesinlikle erken değil.. hatta belki haberlerde gormussunuzdur İngiltere prensesi doğum yaptığı hastanede yaptırıp öyle basının karşısına bu kadar rahatlıkla çıkmış diyorlardı… Ama gerçekten işin ehli ve temiz bir yere yaptırmak önemli. Onun dışında bir dakika bile durmayin hemen yaptırın derim… Bu arada geç cevap verdiğim için uzgunum.internet pek çekmeyen bir yerdeydim yeni geldi… Kendinize iyi bakin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir