uzun zaman sonra yeniden…

Hayatımda öyle değişiklikler oldu ki bunlara alışma sürecinde neredeyse hiçbir şey yapmadım. bu duygulara alışmak ve beraberinde getirdiklerini yaşamak çok farklıydı.. Belki de bir kadının yaşayabileceği en müthiş duyguları yaşıyorum. Bir bebeğim olacak ve ben artık O’nun hayatıma gireceğini öğrendiğim andan beri eskisi gibi değilim ve olmayacağım da sanırım. Artık korkularım daha büyük ve umutlarım da da, daha çok ağrı çekiyorum ama daha çok şükrediyorum, daha az şey yapıp daha mutluyum..

Bu öyle bir şey ki anlatılması çok güç, öyle özel bir durum ki annelerimizin dediği gibi başına gelmeyince anlaşılması zor..O’nun hareketlerini daha yeni yeni hissetmeye başladım ve her hissettiğimde gözlerimden yaşlar düşüyor mutluluktan. Dualarımın hepsinde bebeğim var..karnımda yarıklar oluşmasına sebep olurken ben onun büyüdüğünü anlayıp şükrediyorum..

Bu süreçte en güzel olan şey ise eşimin hoşgörüsü, ilgisi, her şeyi düşünmesi oldu. bana sadece bu güzelliği doya doya yaşamak kaldı eşim sayesinde..Onun gibi bir oğlum olmasını çok istiyorum.. Onun gibi merhametli, içten, yalansız dolansız, sakin ve huzur veren bir insan olsun inşallah..

İnsan anne adayı olunca hep bebeğinden bahsetmek istiyor. hayallerimde bile öyle güzel ki gerçeği muhteşem olacak gibi geliyor.. herkes bir taraftan korkular salsa da onun bana yaşattığı bu güzelliklerin yanında bütün çilesi bana hoş görünüyor… VE Allah uzun ömür versin ki babası müthiş bir adam ve her daim bize yardımcı olacak, elinden gelen herşeyi yapacak biliyorum…

Bu kadar mutlu olacağımı söyleseler inanmazdım ancak şimdi bunu yaşıyorum ve binlerce kez şükrediyorum bu hayatta bana verilen rolüme..sıkıntılı zamanlarımda hiç bitmeyecekmiş gibi gelen dert yığınları birer birer yok oldu. Ve sıkıntılı olan herkese tavsiye. sabredin ve ALLAH’a sığının. o sabrın mükafatı öyle güzel olur ki hayal bile edemezsiniz.. şimdilik hoşçakalın..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir