Ehliyet Sınavına Girerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Selamlar.. Hemen konuya girmek istiyorum… Haftasonu ehliyet sınavı vardı ve çok şükür güzelce girdik çıktık ve İnşallah da geçmişizdir diye ümit ediyorum. Bu vesileyle bende ilerde sınava girecek olanlar için bir yazı yazmak istedim..

Öncelikle belirtmek isterim ki ehliyet sınavına sadece sınavı geçeyim bu yüzden biraz sorulara bakıp girerim gözüyle bakmayın. Siz birsuru insanla aynı ortamda yani trafikte her an tehlikeyle iç içe olacaksınız. Bu yüzden bu işin eğitimini almış olmak ekstra önemli bence.. Eğer fırsatınız varsa mutlaka kursların verdiği derslere katılın.. özellikle ilkyardım dersine… Çünkü orda öğrendiğiniz her şey Birgün işinize yarayacak.

2. Olarak söylemeliyim ki gerçekten yazılı sınav kolay ama hiç çalışmadan da sallayarak yapılabilecek bir şey değil. O yüzden illa ki bir son yıllarda çıkmış sorulara bakın gitmeden ve tabi çözün.. Ve en önemlisi şu kı mutlaka sınava zamanından önce gidin… Bu sınavda öbür sınavlar gibi 5-10 dakikalık gecikmeli değil bir dakika bile geç kalsaniz kesinlikle almıyorlar..   Bu yüzden sınav gününü ve saatini iyice kontrol ettikten sonra eğer sınav yerini bilmiyorsanız önceden gidip kontrol edin derim, yada en azından bir saat erken gidin merak etmeyin birşey kaybetmezsiniz ama bir dakikalık gecikme yüzünden sınavı kaçırmanın üzüntüsü bir yana birde paranız ve zamanınız boşa gitmiş olacak.

Direksiyon sınavıyla ilgili de birşeyler söylemek istiyorum bildiğim kadarıyla… Direksiyon sınavı artık eskisi gibi değil..  Şimdi gerçekten hatalı davranirsaniz hemen gozetmenler indiriyor arabadan… Mesela emniyet kemeri takmamak kırmızı hata kabul ediliyor ve siz sınavdan kalıyorsunuz… Bu sınavdan kalırsanız da ikinci sınava girmek için ekstra 250 TL para ödüyorsunuz…

Ehliyet almak zaten hafife alınacak birşey değil ama siz eğer alıyorsanız almayın… Yoksa ehliyet vermiyorlar haberiniz olsun. Bu arada söylemek isterim ki sınav 1saat sürüyor ve bu bir saat sonuna kadar sınıftan çıkmak yasak… Elli soru var ve zaman rahat rahat yetiyor yani. Hayırlı akşamlar

“Ehliyet Sınavına Girerken Dikkat Etmeniz Gerekenler” için 3 yanıt

    1. Rica ederim. Vakit ayırıp okuduğunuz ve böyle güzel bir mesajla onurlandirdiginiz için ben teşekkür ederim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir