DOĞUM SONRASI KİLOLARI VERMEK

Selamun aleykum dostlar…

Malum olduğu üzere hamilelik sonrası kilolarından çoğu insanın başına dert oluyor. Bir türlü gitmeyen o koca gobek, bebeğinizi görmeye gelenlerin aaa ne kadar kilo almissin sozleri, ustunuze olmayan kıyafetler ve daha bir sürü şeyle birlikte kilolar çok can sıkıcı olabiliyor.. Aslında bu konuda çok yazı var herkes birşeyler soyluyor. Bende kendi tecrübelerimi paylasayim dedim.

Sevgili oğlum yaklaşık bir ay kadar önce ek gıdaya başladı ve bende hızla kilolarla savaşa. öncesinde süt olun diye çok yedim ve hiç kasmadım.. 60 kilo ile hamile kalıp 75 kilo ile doğuma girdim ve doğumdan sonra altı ay içinde tekrar 75 kiloya ulaşarak resmen tosuncuk oldum.. şimdi bir ayda 4 kilo verdim ve bunu rejim yapmadan yaptım. mutluyum.. gelelim nasıl yaptığıma..

öncelikle dengeli beslenme ve bol su en vazgeçilmez olan, bebeğimizin hala bizim sütümüze çok ihtiyacı var… ben bu dönemde evde kalmak zorunda olduğum için herşeyi evde yaptım.. hareket ettim bol bol. mesela: bebeğimi ayağımda sallarken mekik çektim, ilk başta 5 yada 10 tane zor çekerken şimdi 70 taneyi zorlanmadan çekiyorum yani bir anda yüklenmedim.. bebeğimi emzirirken yatağa uzanıp bacak kaslarını çalıştıran yan yatıp bacağımı indirip kaldırma hareketi yaptım.. bu tarz hareketleri youtube da basen eritme hareketleri diye arayıp bulabilirsiniz. ayrıca yine youtube da göbek ve basen eritme hareketleri yazıp 3. yada 4. sırada almanca bir animasyonlu hareketler var hergün onları tekrarladım ve vakit buldukça dans ettim bu da çok işe yaradı bence..

Sonra nasıl beslendim? hergün en az 3 litre su içmeye çalıştım ve gün içinde canım tatlı birşey istediğinde bir iki tane beyaz leblebi yiyip bolca su içtim. bu hem tok tutuyor hemde su içince tatlı iştahınız gidiyor.. kesinlikle uzun süre aç kalmadım.. ekmeği tamamen hayatımdan çıkardım ve bunun yerine sabahları iki tane haşlanmış yumurta istediğim kadar sebze peynir zeytin ve kuru kayısı ile ceviz yedim.. sabah ilk uyandığımda bir bardak limonlu su ve bir bardakta normal su içtim.  ve ayda 4 kilo gitti..

bu arada unutmadan her sabah tartıldım ve bu beni daha çok motive etti. umarım söylediklerim faydalı olur. Allaha emanet olun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir