Darbe mi Olmuş

merhaba sevgili dostlar.  Aslında bugün geçen hafta yazdığım yazının devamı niteliğinde bir yazı yazmak niyetim vardı.. bebek yemeklerine dair tarifler vardı aklımda. Ancak herkesin bildiği gibi bazı şerefsizler darbe başlığı altında resmen savaş ilan ettiler ülkemize ve bir anda bütün hayatımız bu aşağılık katilleri durdurmak için çabalamakla geçmeye başladı.. Rabbim bu çabayı gösteren herkesten razı olsun. Yalnız bu vesileyle görmüş olduk ki hem içimizde hem dışımızda öyle çok düşmanımız var ki bu hainleri ancak birlik olursak durdurabiliriz.

O gece hem çok korktum hem de içimde yanan vatan millet aşkını keşfettim. Canımın parçası çocuğumu bile alıp sokaklara bu hainlere karşı canım pahasına bile olsa savaşmak için can attım.. Ancak hem eşim hem de çevremdekiler senin küçük bebeğin var ne işin var dediler. Oysa ben en önce gitmem gerektiğini düşünüyorum bir anne olarak. Bir evladım var ve ona yaşanacak bir vatan bırakmadıktan sonra ne anlamı var ki… Çok şükürler olsun ki Rabbim bu şerefsizlere izin vermedi…  Vatanının kıymetini bilen, içinde vatan sevgisi olan insanlar vesilesiyle bu bela büyük oranda geçti.

Tanıyanlar bilir bizim evimiz Atatürk Havaalanına oldukça yakındır. 15 temmuz gecesi cumhurbaşkanı havaalanına gelince uçaklar o kadar yakınımızdan geçiyordu ki evimiz deprem varmış gibi sallanıyordu. evladımın yanındaydım ve korkmadım desem yalan olur. Anneler bilir insanın evladı olunca önce onu düşünür onun canı yanmasın ister. Sonra dua ettim önce vatanım için sonra evladım için… bu ülkeyi evladından çok vatanını sevenler kurtardı bütün savaşlardan.Allahın izniyle yine aynı vatan millet sevgisini içinde taşıyanlar kurtaracaktır bu ülkeyi bu musibetten de daha bütün ahlaksızların saldırılarından da..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir