cemaat misiniz?

merhaba

Bu konu tamamen bu günlerdeki gündemden bağımsız ancak gündeme gelen konular sebebiyle deşilmiş yaradır…

bundan yıllar evvel liseye başladım ve maalesef ki liseyi okuyabileceğim en yakın yerde kızların kalabileceği bir yurt olmaması ve birazda belki dindar bir kurum olarak görüldüğünden cemaat evinde kalmak zorunda kaldım… içeriğe fazla girmeye gerek duymuyorum zaten artık çoğu insan bunu biliyor yada en azından bir kısmını…

bir dönem orada kaldım ikinci döneme başladık ve rahatsızlandığım için(psikolojim bozulduğu için) evden ve evde kaldığımız için bizi birazda zorla kaydettirdikleri dershaneden ayrılmak istedim ve ayrıldım da… babam bu dönemde yaşadığım bazı olaylardan dolayı bu kurumu savcılığa şikayet etmek istedi!!!! burada geniş bir parantez açmak lazım ki istedi ama gerçekleştiremedi.. peki neden??

çünkü bu kurumla ilgili dava açmak için başvurduğu avukat onlar güçlü başa çıkamazsın diyerek kabul etmedi. babam yine de savcıya bir dilekçe verdi hatta evde birlikte yazdık ama ne o dilekçe işleme kondu ne de bir haber geldi.. bir süre sonra savcını başka yere tayini çıktı!!!

tüm bu olaylar yaşanırken bir taraftan da mecburi kayıtlandığım dershaneden ayrılmak için babam son kalan parayı ödedi. ödedi ama ödediği gün nasıl olduysa herkes birbirlerine postalayarak makbuzu bulamadılar!!  bir kaç gün sonra babam tekrar makbuzu almaya gitti ve bizim sevgili cemaat insanlarımız dava etmesi durumunda başına geleceklerden bahsetmiş ( burada içeriği söylemeye ben bile utandığım şekilde) sonrasında yine makbuzu vermemek için direnmişlerse de babam bağırıp çağırarak benim dersaneye gitmeden ödediği paranın makbuzunu alabilmiş…
tüm bu olaylar yaşanırken babam dört tane çocuğuna para yetiştirmeye çalışıyordu çiftçilikle…
son zamanlarda bir şeyler oluyor ya hiç bir şey sebepsiz değil . RABBİM öyle büyük adalet sahibi ki zamanında güçlü olduğu için eziyet etmekten kaçınmayanlar şimdi mağduruz suçumuz yok diye diye ortalıkta geziniyorlar..
her zaman diyorum hayatta başımıza gelen hiç bir şey sebepsiz değil.. herkes ne ekerse onu biçiyor ve biçecek..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir