Bagirmayan Anne Olmaya Çalışıyorum

baby-mother

Merhaba dostlar.

Bazen size de oluyor mu böyle içinizi dökme ihtiyacı, birilerine anlatıp rahatlama ihtiyacı. Ben bugün öyleyim nedense. Aslında nedenini biliyorum biraz. Oğluma biraz kızdım bugün sonra da çok üzüldüm..  Şimdi kollarımın arasında uyurken kendimi kötü hissettim ağlamasına sebep olduğum için..

Biz kadınlar her şeyi bir arada yapmaya çalışıyoruz. En azından ben öyleyim. İyi anne olayım, mükemmel eş olayım, sevimli gelin olayım, iyi yemek yapayım vesaire gibi her şeyi bir arada götürmeye çalışıyorum.. Bazen oluyor ama bazen de eksik oluyor bazı şeyler. Sonra da kendimi yıpratıyorum niye böyle oldu diye. Diyemiyorum ki bende insanım benim de bir sabrım var sinirim var..

Bugün oğlum arabada eve gelene kadar hiç durmadı.. önce emzirdim, sonra oynattım,uyutmaya çalıştım en son çare internetten izleyebileceği bir video açtım ama bir turlu sakinleşmedi. En sonunda “ya oğlum ne istiyorsun niye böyle yapıyorsun” diye biraz sesimi yükselttim..  Ve daha 5 saniye geçmeden pişman oldum ve oğlum susmak yerine daha da çok ağladı… Pişmanlıkla özür dileyip ona sarılınca da sakinleşti.

Oğlum henüz 1 yaşında ve ben ona toplasan 5 kere ancak kızmışımdır ancak yine de bana çok geliyor. Kendimi kötü anne gibi hissediyorum.

Aslında bunlar birazda sosyal medyanın zararları. Sosyal medya da bakıyorsun herkes mükemmel anne, mükemmel eş her şeyi dört dörtlük, insanda bu sefer bende eksik ne diye düşünüyor hâliyle.. onlar hayatının olması istediği kısmını sosyal medyada paylaşırken ve aslında gerçekte bu kadar mükemmel olunması imkansızken bize öyle görünüp kendimizi kötü hissetmemizi sağlıyor maalesef…

Daha sabırlı olmak için daha çok okuyup, daha çok dinliyorum ancak bazende bu kadar sıkmamak lazım diyorum kendimi. İnsanım ve benimde kusurlarım olması kadar doğal bir şey olamaz…

Bu da böyle bir vicdan rahatlatma yazısı gibi oldu ama işte annelik böyle naparsınız.. Allah’a emanet olun..

“Bagirmayan Anne Olmaya Çalışıyorum” için 4 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir