Âlimleri itibarsizlaştırma çabası

Son zamanlarda da bu moda oldu.. Doğru düzgün İslâmı anlatmaya çalışan herkese iftira atmak, itibarsizlartirmaya çalışmak, kötülemek, hakaret etmek…

Normalde bu tarz konularda internette dolaşan haberlerle ilgili çok yazmak istemem. Çünkü çoğu aklı başında insan bilir ki internette yazanların çoğu yalan. Ama bu sefer dayanamadım..

Bugün çok sevdiğim bir sürü kitabını okuduğum, bir sürü fetvasını dinlediğim, gerçekten düzgün, dürüst bir insan olduğunu bildiğim Nureddin YILDIZ hocam hakkında yazılanları okuyunca deli oldum.. Ben onceden bildiğim için ilk başta yazan konunun gerçek olmadığını en baştan anladım.. Ama bazı insanlar!!! araştırmadan bilmeden bir saatlik fetvanın iki dakikalik yerini yayınlayarak hakaret ustune hakaret etmişler.. Yazık cok yazık bu insancıklara!!

Ne istiyorsunuz anlamıyorum!!!Aslında anlıyorum.. Dinimizi ne kadar iyi anlatan insan varsa onları kotuleyin ki kotu anlatanlara yanlış anlatanlara gun doğsun.. Boylelikle herkes özünü bilmeden muslumanliktan sogusun…sizin gibi şeytanların sayısı çoğalsın..

Hayatındaki bütün bilgi sandığı herşeyi internetten öğrenen okumak bilmeyen, Kur’an-ı Kerim i okuyup anlamaya çalışmayan, işine geldiğine inanan insanlara da cok fazla birşey soylemek yersiz aslında.. Sadece yazık. Allah ıslah etsin hepsini..

Cok şükür ki zaten dogruyu bilen aklı başında insanlar var ve inşallah sizin bu yaptığınız pisliklere rağmen bir kişi bile olsa o adamın bir kaç sohbetini baştan sona kadar dinler de ne kadar guzel bir dine mensup olduğumuzu anlar.. Sizinde çirkinlikleriniz yanınıza kalır..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir