AİDİN SALİH- GERÇEK TIP

Kocaman harflerle başlığa adını yazdığım kadın benim sağlık ve sağlık sistemleri ile ilgili bütün fikirlerimi değiştirip, gerçek bir Müslümanın şifayı araması gerektiği doğru kaynağı tüm akılcılığıyla anlattığı için hayatımı ve sağlığımı olumlu yönde müthiş bir değişime uğrattığı için minnettar olduğum kadındır..

Ben bu hayatta başımıza gelen her güzel şeyin dualarımız sayesinde olduğuna kalben inanıyorum. Bu kitabın karşıma çıkması da dualarımın kabul olması gibi bir şey benim için. Size nasıl tanıştığımı ve beni nasıl değiştirdiğini anlatmak istiyorum..

Bir kaç ay önce aniden başlayan şiddetli baş ağrısı ve mide bulantısı ve hatta mide kramplarıyla acil servise gittim. Serum verip geri gönderdiler. O akşamlık ağrım geçse de bu ağrılar ara ara olmaya başladı ayrıca mide bulantısı da eşlik ediyordu. Kendi halimde toparlanmak için bir şeyler yeyip içmeye devam ettim ve doktora da gitmeye başladım. Ancak İstanbul’da yaşayanlar bilir burada sadece randevu almak için bile bir kaç gün sürekli internetten yeni randevu açılmış mı diye kontrol etmek gerekir. Zira en yakın 15 gün bütün randevular doludur genellikle.

Neyse böyle bir taraftan randevu bulmaya çalışırken bir taraftan da günden güne daha kötü olmaya başladım.. Sabah namazına kalkmayı geçtim öğlen 12 de bile kalksam yorgun ve halsiz oluyordum. Haklı olarak çocuğum ilgi bekliyordu ancak öyle bitkin oluyordum ki biraz oynayıp biraz çizgi film açıyordum. Bu arada poliklinik dışı muayene diye bir şey varmış. Başka randevu bulamayınca oradan randevu aldım ve Bakırköy devlet hastanesine gittim. Tabi akşam saat beşten sonra olduğu için doktor benim şikayetlerimi dinledi ve tahliller verdi ertesi gün gelip yaptırmam için. Ertesi gün tekrar gidip tahlilleri verdim ve yine ertesi gün akşam doktora tahlil sonuçlarını göstermek için yine gittim. Yani 3 gün üst üste yanımda iki yaşında bir çocuk ve metrobüsle hastaneye gittim geldim. Peki sonuç…

Dahiliyeye gitmiştim ben mide bulantılarım, halsizlik ve bitkinlik gibi şikayetlerim için ama tahlillerimde bir şey çıkmadı ve doktor bunun migren kaynaklı olabileceğini söyleyip nörolojiye git dedi ama bu arada tahlillerim temiz olduğu halde mide bulantısı için üç tane ilaç verdi. niyeyse???

Tekrar nörolojiden randevu bulma macerası ve gidip gelme süreci derken bu süreç yaklaşık bir ayı buldu. Bu arada kendi kendime ne yapabilirim diye dostlarıma sorup, internetten araştırırken açlık orucu diye bir öğrendim. Biraz daha araştırınca ve AİDİN SALİH hanımefendinin BBC  röportajını da izleyince bütün dertlerime deva olabileceğini düşündüğüm kitabını aldım.

Sonrasında 4 hafta boyuna haftada bir kere 36 saatlik açlık yaptım. ilk açlık yaptığımda başım çok ağrıdı ve akşam üşüme geldi biraz ama çok zorlanmadım. Açlık yaptığımın ertesi sabahı sabah namazına kalktım ve öğleye kadar uyumadım. sonra öğlen bir saat daha uyudum ve kendiliğimden uyandım… Sonraki günlerde kitaptaki herşeyi okudum ve uygulamaya başladım yavaş yavaş.

2. Açlık orucumdan sonra gidip sırt ve bacak bölgemdeki ağrılar için hacamat yaptırdım ve bu hacamatla birlikte resmen hafifledim. Bu oruçlar ve diğer beslenme stillerini düzelttikten sonra bütün o ağrılarım gittiği gibi manevi olarak da çok büyük rahatlama hissettim..  3. sefer açlık yaptığımda başım da ağrımadı ama yine de nisanın ilk başınca başlayacak olan hacamat günlerinde bir kafa hacamatı yaptırmayı düşünüyorum..

Çok uzun bir yazı oldu farkındayım ama bu konu çok ciddi gerçekten. Ben Açlık oruçları yapmaya başlayıp. yemekleri çok çiğneyerek yemeğe başlayınca o yattığım süreçlerde 65-66 lara çıkan kilom tekrar 4 haftada 60 a indi ve ben neredeyse hiçbir namazımı geçirmeden kılabildim çok şükür. sabah namazlarına kendiliğimden uyanır oldum ve sonra uyuma ihtiyacı hissetmedim.. bu arada vaktim öyle bollaştı ki günde bir ssat ders çalışabiliyorken şimdi daha oğlum uyanmadan iki saat zamanım oluyor belki daha fazla.. Ağrılarım tamamen gitti ve ben kuş gibi hafifledim desem yalan olmaz..  şimdilik burda bitireyim. inşallah ara ara yanlış bildiğimiz ve bu kitaptan öğrendiğim ve uyguladığım faydalı şeyleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Allaha emanet olun..

“AİDİN SALİH- GERÇEK TIP” için 2 yanıt

    1. bununla ilgili net bir bilgim yok ancak çocuk 6 aydan yukardaysa yapılabilir diye düşünüyorum. yani ek gıda yiyorsa tamamen size bağımlı değilse olabilir hatta hafifletir sizi diye düşünüyorum. yalnız açlık yaparken mutlaka canlı su yapıp onu için ve ilk başta bağırsakları temizlemeyi unutmayın ki faydası olsun size inşallah. sitede yazamadım henüz çalışmaya başlayınca günler biraz yoğun geçiyor fırsat olmuyor ama en kısa zamanda yazarım bu canlı su meselesini de inşallah… şimdilik size faydası olması açısından açıklamak isterim. suyu buzluğa koyun ama cam bir kapta olmasın. tamamen buz tuttuktan sonra çıkartıp eritip içebilirsiniz. bu su 12 saat boyunca canlı kalır. allaha emanet olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir