ah ulan istanbul

İstanbul… adı bile bir başka gelir insana içinde yaşamıyorsan. Hayaller kurulur üstüne dünyalar kadar sanki ulaşılmaz bir şehir gibidir uzaktan bakana. boğazı vardır bir kere üstüne hayaller kurdurur  ta ki gerçeğini görene kadar.. İstanbul uzaktan daha güzeldir aslında.. içine girenler hayat karmaşasında kaybolup gitmişlerdir çünkü..

Bütün diziler orada çekilmiş. beğenilen sevilen herkes orada yaşamaktadır dışarıdan bakan için.. çok caziptir. çok çekicidir.. herkesin gençliğinde bir kere hayalini kurduğu bir yer gibi gelir bana.. hele küçük bir yerde yaşamışsanız ve sadece televizyondan izlediğin bir şehirse ve asla orayı göremeyeceğini düşünüyorsan daha caziptir..

sonra içine girersin. önce karmaşasında kaybolmaktan korkarsın. alışılır zaman geçtikçe uzaktayken özlersin kalabalığını.. ama insanın hayallerini yıktığı da bir gerçektir.. Dışarıdan ışıl ışıl bir yerken içinde sadece nasıl daha iyi yaşayabilirim düşüncesiyle insanları birbirini yediği bir yerdir.. bir sokakta insanlar kiralarını denkleştirmek için kafa patlatırken öbür yanda o insanların kirasını bir gecede harcayan insanların olduğu bir şehir.. adaletsizliğin çırılçıplak karşımızda durduğu.. insanın nefsini zorlayan İSTANBUL…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir