14 şubat sevgililer günü

Sevgililer günü olarak bilinen 14 şubata bir kaç gün kaldı.. Sevgilisi olanlar nişanlılar, evliler ve sevgili olmak isteyenler için de anlamlı bir gün olabilir.şimdi herkes hediye alma derdine düştü. bu o kadar zor bir iş ki herkesin günler öncesinden düşünmek araştırmak zorunda kaldığı bir durum.

Herkesin düşüncesi farklı bu konuda. bazı insanlar kutlanmaması gerektiğini düşünüyor. bazıları ise kapitalizmin oyunu olduğunu o yüzden birşey yapmamak gerektiğini düşünüyor.. bazısının parası yok bazısının da alacak kimsesi.. yani hediye almayı düşünmeyen bir kesim var.. bende bunlardan biriyim ama benim mazeretim farklı.. ben herkesin yaptığı günlerde yapılan şeyleri sevmiyorum.. neyse hediye almayı düşünen insanlar için pratik ve uygun  bir kaç detay vereyim de gideyim en iyisi…

Aslında bu durum karşınızdakinin sizin için ne kadar değerli olduğu, ya da onun daha ne kadar hayatınızda olmasını istediğinizle yakın alakalı bence.. Eğer o kişiyle bir gelecek düşünüyorsanız ona küçük ama anlamlı bir hediye yaptırabilirsiniz.. örneğin isimleriniz hattat elinde yazılmış çerçeve içinde olabilir ve bunu ona evimizin ilk eşyası olarak verebilirsiniz.. bu o kadar pahalı birşey değil ama yine de ağır gelir diyorsanız daha  küçük sizi ona anımsatacak bir şeyler güzel olabilir..

Bunlar normal sevgililer için bir de bu işi gizli saklı yürütenler var ve ailesinin bu durumu bilmesini istemiyorsa o zaman durum farklı.. ona daha saklanması kolay hatta tüketilebilir bir şeyler hediye etmek daha makul olabilir.. örneğin çikolata her zaman bu konuda iyi bir seçim olmuştur.. tabi ki marketten alıp sevgiliye vermek değil mesele.. madem ki o kişi sizin için gizli saklı işler yapmayı göze alıyor sizde azcık paraya kıyıp kaliteli bir şeyler alın.. üstelik hediyeden daha çok paketi yani sunum önemlidir. ona öyle bir sunum yapın ki er yaptığınız işte onu düşündüğünüzü anlasın..

Daha çok şey yazılır ama kafa doldurmaya gerek yok… herkesin iyi bir sevgililer günü geçirmesi dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir